Hastanede tedavileri devam eden öğrencileri, Uşak Valisi Turan Ergün, İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, İl Tarım ve Orman Müdürü Serkan Bilir ziyaret etti.

Vali Ergün: Tavuk döner yüzünden

Öğrencilere geçmiş olsun ziyaretinde bulunan Vali Turan Ergün, yaşanan olayla ilgili açıklamalarda bulundu. Vali Ergün yaptığı açıklamama ‘’ Bazı öğrencilerimiz ilkokulda, öğlen kantinden tavuk döner ve pilav yemişler. Akşam saatlerinde bir kısmında mide bulantısı ve kusma meydana gelmiş. Bu şikayetlerle hastaneye başvurmuşlar. Bu sayı artınca tabii arkadaşlar bütün öğrencileri de aradılar. Benzer şekilde bir durum var mı diye. Biz de hastaneye geldik. Bu zamana kadar toplam 65 öğrencimiz müracaat etmiş hastanelerimize. Kusma veya mide bulantısı gibi şikayetlerle.

Bunlardan şu an itibariyle 32'si serum verilerek taburcu edildi. 3 hastamız yatarak tedavi ediliyor. Onların da sağlık durumları iyi. Bizi sevindiren olay şu. Şu ana kadarıyla Allah'a şükür hayati tehlikesi olan yok. Olayla ilgili adli soruşturmayı, biz de valilik olarak idari soruşturmayı başlatıyoruz. Kamuoyuyla da sonuçları paylaşacağız.’’ Dedi.

Yaşanan skandalın ardından ekipler inceleme yapmak için tavuk dönerden numune aldı. Özel işletmenin okul kantinini işletmeye devam edip etmeyeceği ise merak konusu.

Editör: Deniz Beyatlı