Bakan Tekin açıklamalarıyla öğretmenler nezdinde gündem olurken o yaptığı konuşma sonrası sanatçılardan da tepki gördü. İşte o açıklama ve haberin detayları…

Protokol Yapmaya Devam Edeceğiz Dedi ve Olanlar Oldu!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin Meclis Genel Kurulu’nda "Sizin 'tarikat, cemaat' dediğiniz, bizim 'STK' dediğimiz yapılarla toplasanız 10 tane protokolümüz vardır. Onlarla protokol yapmaya da devam edeceğiz" açıklaması yapan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in görevden alınması için çağrıda bulundu.

Sanatçılar Girişimi Sert Çıktı!

Sanatçılar Girişimi, Milli Eğitim Bakanı Tekin'in görevden alınması için çağrıda bulundu. İşte o açıklama;

"Milli eğitim bakanlığı makamında bulunan kişi laik Türkiye Cumhuriyeti’ne, laik eğitime karşı açıkça savaş açmıştır. Laisizmi, çağdaş eğitimi terörizmle bir tutarak çağdaşlık, evrensellik, Atatürkçülük Ve Cumhuriyet düşmanlığını ilan etmiştir" ifadelerine yer verilen açıklamada, şu sözlere yer verildi.

"Böyle bir kişi milli eğitim bakanlığı gibi ülkemizin ve en değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın yaşamları ile ilgili bu kadar önemli bir makamda bir saniye bile kalamaz. Cumhuriyet savcılarını ,velileri, konuyla ilgili herkesi, bütün Cumhuriyetçileri göreve çağırıyoruz. Bizler, Sevgili ülkemizin, laik, çağdaş, Cumhuriyet değerlerine sahip sanatçıları , yazarları, şairleri, aydınları bu kişiyi ve sözlerini lanetle kınıyor, bu alanda ve bu konuda üstümüze düşecek olan her türlü görevi yapmaya hazır olduğumuzu sevgili halkımıza bildiriyoruz."


Editör: Birkan Erel