Adana’nın Kozan ilçesinde yaşanan olayda, evli ve 3 çocuk annesi 37 yaşındaki K.E. eşinin çalıştığı okuldaki müdürün taciz mesajları sebebiyle suç duyurusunda bulundu. Okul müdürü İ.S.’nin K.E.’ye attığı mesajlar yok artık dedirtti.

İ.S. "Yalnızlığını belli etme, ben de yalnızım çıkar gelirim" mesajı ve ısrarlı kahve içme isteği mahkeme dosyasına eklendi.okul-muduru-skandal-mesajlar

K.E. ilk başlarda okul müdürünün mesajlarından şüphelendiğini ancak bunu konduramadığını belirterek eşi ile sosyal medyadan paylaştığı fotoğrafın altına silinebilir bir mesaj ile "seni eşinle görmeye dayanamıyorum" demesi üzerine K.E. durumu eşine bildirerek, hukuki süreci başlattılar.

K.E., okul müdürünün eşinin evde olup olmadığını sorduğu ifade ederek "Deprem döneminde evimizde kalamadık. Eşimin çalıştığı okulda kaldık. Ben evden kahve makinesi götürmüştüm. Eşimle kendimize kahve yaparken müdür bey de istedi. Müdür beyin kahvesini verdim ben odadan çıkarken bana 'kahve yalnız içilmez' dedi ve ben de eşime haber verdim" dedi.

3 GÜN ÜST ÜSTE MESAJLAR ATILDIkozan-mesaj-mudur

Okul müdürünün 3 gün boyunca mesaj attığını kaydeden K.E., "O gün orada kahveler içildi. Çıktık zaten. Okul müdürlerinin değişim zamanı geldi ve eşim ben de dışardayken 'ziyarete gidelim' dedi. 5 yıldır yaklaşık birlikte çalışıyorlardı. Eşim kendisini çok sever, saygı duyardı. 'Hayırlı olsun' dedik aradan iki gün geçti. İki günün sonunda ben evimde, mutfağımda tek bir fincanda fotoğraf paylaştım. Bu fotoğrafın altına 'kahve istiyorum' şeklinde bir mesaj geldi. Ben de 'tabii ki müdürüm' yazdım. Saygıyı hiç aşmadan eşimin müdürü diye cevap vermiştim. Beklemiyordum. Eşime 'oğlum' diye hitap eden bir insan ki benim kendisiyle hiçbir samimiyetim vesaire yok" diye konuştu.

Mesajlarda sürekli bir ima olduğunu belirten K.E., "Kahve fotoğrafının hemen arkasından bana yazdığı mesaj, 'unutmadım tadını en kısa zamanda beklerim' diye bir mesaj geldi. Kahve fincanı paylaştım, 'görüntü nereden' diye yazıyor. Ben de evim diyorum. 'Neden tek' diyor. Ben de diyorum ki arkasından mesajım eşim her zamanki gibi çalışıyor dedim, ardından bana saat 23.37'de 'yalnızlığını paylaşma' yazdı. 'Ben de yalnızım malum. Çıkar gelirim' diye yazdı. Ben burada bazı şeyleri artık anlamaya başladım. Çünkü beklemiyorum. Arkasından 'çıkar gelirim' yazısından sonra 'zaten yalnız değilim müdürüm' yazdım.

Sinirlendiğim için bir iki dakika bekledikten sonra bu mesajı yazdım. Hani o an ne yazabileceğimi, ne yapacağımı bilmiyorum zaten. Daha sonrasında mesajlar bu şekilde devam ediyor. Ertesi gün yine arkadaşımla dertleşirken bu konuda 'Saat beş civarında bana bugün gelmedin' şeklinde bir mesaj gönderdi ve cevap vermedim. Tabii bu arada eşime anlatmak, anlatmamak arasındayım. Eşimle sosyal medyada fotoğraf paylaştıktan hemen sonrasında arkadaşımın yanındayken bana 'Eşinle görmeye dayanamıyorum. Kıskanıyorum' şeklinde bir mesaj attı ve hemen sildi. Zaten bunun üstüne eşimle konuştum. Kapıyı kilitledim. Anahtarı kaldırdım vesaire falan sakladım. Eşimin desteğiyle birlikte zaten hukuki süreci başlattık. Gerekli yerlere şikayetlerimizde bulunduk. Biz davamızı açtıktan sonra da öğrendiğimiz şey şahsın zaten daha öncesinden birçok taciz vesaire, cinsel tacizden davaları olmuş ve bu cinsel taciz de çocuk taciziymiş yani bu şekilde. Benim canım yandı, benim eşim bana destek oldu ama çok farklı da olabilirdi."

Okul Müdürünün Dosyası Kabarıkkozan-mesaj-2

Okul Müdürü İ.S.’nin daha önceden 4 farklı olaydan cinsel istismar davasında yargılandığı öğrenildi. 2010 yılında ise 2 öğrenciye cinsel istismar davasında 17 ay tutuklu yargılandığı ve sonrada beraat ettiği ortaya çıktı. Müdür mesajları art niyetli yazmadığını belirterek suçlamaları reddetti.

Öğretmenler Tepki Gösterdi

Haberin ortaya çıkmasından sonra öğretmenler müdüre sosyal medyadan sert tepki gösterdi.

‘’ Biz de hala önlük, ara tatil konuşuyoruz. Adamın değil onu müdür olarak tutanın suçu. Ama önlük giyecektik değil mi?’’

‘’ O kadar suçları var ve hala müdür okulda müdür olamaz böyle bir şey ya’’
‘’ Bu adam hala daha nasıl milli eğitimde görev yapmaktadır? Bunun yaptırımı başka bir okula gönderilmesi olacaktır. Değişen ne olacak? Hiç bir şey.’’
‘’ Adam cinsel istismarda bulunuyor, ceza alıyor, ardından tekrar müdür olarak çalışmaya devam ediyor. Ne güzel İstanbul. Yarın da başka bir yere terfi edilir eminim ki,’’