Öğrenci öyle bir resim çizdi ki öğretmenin darp ettiği bu resimden anlaşıldı. Yok artık dedirten olay Muğla’da bir ilkokulda yaşandı.

Muğla Milas’ta Gerçekleşen Vahim Olay Herkesi Üzdü!

Muğla’nın Milas ilçesinde bir ilkokulda yaşanan olay sonrası öğrenci resim çizdi. Resimde öğrenci 1.5 metre yükseğe kaldırılarak yere fırlatılmasını resme döktü ve acı gerçek ortaya çıktı.6 Ekim 2023 tarihinde yaşadığı şiddeti resme döken öğrenci öğretmenin darp ettiği gerçeğini ortaya çıkardı.

6 yaşındaki ilkokul öğrencisini okul müdürü yardımcısı bir buçuk metre yüksekliğe kaldırarak yere fırlatılması ve darp edilmesiyle ilgili ortaya atılan iddialar sosyal medya üzerinde geniş yankı oluştururken, çocuğun annesi Seher Özçıtak Sütlaç yaşanan olayın ardından imza kampanyası başlatarak olayın hukuki süreç içinde olduğunu ve şüpheli şahsın görevden alınmasını talep etti.

Darp Eden Eğitimci Açığa Alındı

Darp edilen çocuğun annesi Seher Özçıtak Sütlaç yaşanan olayın ardından cihangir.org üzerinden bir imza kampanyası başlatması ile ilgili Ticaret Bakanı Ömer Polat açıklama yaparak şu ifadeleri kullandı; Sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamada Milli Eğitim Bakanlığı ve Milas Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmanın devam ettiğini dile getiren, Ticaret Bakanı Ömer Polat, olayda adı geçen okul müdür yardımcısının açığa alındığını belirtti.