Öğretmenlerin alan değişikliği talebi Kasım ayına girilmesiyle tekrardan alevlendi. Şuana dek alan değişikliğinde olumsuz bir hava eserken gelen açıklama ile birlikte adımların atıldığı yorumlarında bulunuldu.

alan-degisikligi-talwbi

Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, alan değişikliği talebinin bir an önce görülmesini ve KİK kararı uygulanmalıdır dedi.

Yalçın’ın açıklamalarının tamamı;

Alan değişikliği bekleyen öğretmenlerimiz huzursuz, mutsuz, moralsiz ve motivasyonsuz bir şekilde taleplerine yönelik umutlu bir haber beklemektedir.

Öğretmenlerimizin alan değişikliği talepleri uzun süredir gündemde olan makul bir beklentidir.

Bakanlık personel yönetimi, en önemli boyutunun, öğretmenlerin mesleklerini en verimli olacakları alanda ifa etmelerinin sağlanması olduğu gerçeğini görmelidir.

Eğitim-Bir-Sen olarak alan değişikliği talebini KİK toplantılarında ve Milli Eğitim Bakanlığı ile yapmış olduğumuz görüşmelerde de dile getirdik.

Genel Yetkili Sendika olarak Eğitim-Bir-Sen ve Milli Eğitim Bakanlığı  arasında Ekim 2023 Kurum İdari Kurulu Çalışma Raporunda, “alan değişikliği” işlemlerinin 2023 yılı sona ermeden tamamlanması konusunda da karar alınmıştır.

Bakanlık alan değişikliği konusunda somut adım atmalı; alan değişikliği başvuruların alınması ve sonuçlandırılmasını ivedilikle tamamlamalı; öğretim-öğretim ikinci dönemi başlamadan evvel alan değişikliğinden faydalanacak öğretmenlerimizin görev yerleri belli olacak şekilde alan değişikliğini gerçekleştirmelidir.F-j6OHLWcAATsbc

Editör: Tugay AKSOY