Van’ın İpekyolu ilçesine bağlı Şehit Suat Surki İlkokulunda her ay, o ay içerisinde doğan öğretmenlere bir gün belirlenip doğum günü kutlaması yapılıyor. Okulun birlikteliği, idare ve öğretmenler arasındaki uyum ve iletişimin sağlıklı bir zemine oturtulması açısından önemli bir argüman olarak konumlanmakta.nurettin-aras (2)

Van İl Milli Eğitim Müdürü Nurettin Aras, bu ayki kutlamalarda öğretmenlere sürpriz yaptı. Aras öğretmenlerin hazırlamış olduğu programa, öğretmenlerden habersiz sürpriz yaparak bu ayki kutlamayı bizzat kendisi yapmak istedi.

İl Müdürü Aras, öğretmenler ile pasta kesip kendilerini tebrik ettikten sonra şunları söyledi:nurettin-aras (4)

‘’İletişime açık, birbirine saygı çerçevesinde yaklaşan idare ve öğretmen ilişkisi başarı açısından kaçınılmaz bir gerekliliktir. Bizler eğitimci olarak büyük sorumluluk üstlenmekteyiz. Çünkü aileler en değerli varlıklarını bizlere emanet ediyorlar. Bize düşen görev bu emanetleri çağın koşullarına göre sorumluluklarını bilen, milli ve ahlaki değerlere önem veren, ülkemizin ihtiyaçlarına göre yetiştirmektir. Biz bunu en iyi şekilde yapmak zorundayız. Okul, veli ve öğrenci ilişkisini doğru bir iletişim zemininde yürütürsek hedefimize en kısa yoldan ulaşmış olacağız. Bunun koşulu ise huzurlu okul ortamından geçer. Yaptığınız etkinlik bu açıdan çok kıymetlidir ve çok önemlidir. Bu vesile doğum günü olan meslektaşlarımızın doğum gününü kutlar yaşamlarında huzur mutluluk ve başarılar dilerim. Bu sıcak ve samimi ortam için okul idaresine, öğretmen arkadaşlara ve personellere teşekkür ederim.’’

Öğretmenlere hediye verdi

nurettin-aras (3)

Van İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Nurettin Aras, ayrılmadan önce okuldaki idareci, öğretmen ve personellere hediye takdim etti. Öğretmenler duygularını;

‘’Yıllardır öğrencilerimizin ve eğitimin büyülü Dünyasına rehberlik etmenin gururunu yaşarken, bugün ayrı bir anlam kazandı. İl Müdürümüz Sayın Mehmet Nurettin Aras, bu kutlu günümüzde bizlerle bir araya geldi. Onun nazik duruşu, ahvalden anlayan ifadeleri, hoş sohbeti tüm öğretmen arkadaşlarımızda bıraktığı sada. Bugün bir eğitimci olarak değer addetmenin, değer bilmenin ayrıcalığının zamanıydı. Bu zamana İl Müdürümüz Aras’ın da refik olması, bizlere yoldaş olduğunu hissettirmesi, göstermesi öğretmenler olarak bizim için çok kıymetliydi. Kendisine çok teşekkür ederiz.’’ sözleriyle ifade etti.