Kasım seminerlerinin yüz yüze olması öğretmenleri hem hayal kırıklığına uğrattı hem de motivasyonlarını düşürdü. Geçtiğimiz Çarşamba öğretmenler ile bir araya gelen Bakan Yusuf Tekin’in müjdeli haberi vermesi bekleniyordu. Fakat beklenen müjde gelmedi ve Bakan Tekin, yüz yüze seminer konusunda tavrını net bir şekilde koymuştu. Yeni gelişmeler ise öğretmenlerin umutlarını yeniden yeşertti. Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali Yalçın Bakan Yusuf Tekin ile görüştü…

Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali Yalçın Bakan Yusuf Tekin ile bir görüşme gerçekleştirdiğini belirterek şu sözlere yer verdi:

‘’Milli Eğitim Bakanımızın Haklı Talebi Yeniden Değerlendireceğini Düşünüyorum Ara tatil dönemi mesleki çalışmaların kendi ilinde yüz yüze yapılmasının aile bütünlüğünü sağlayamamış, bir haftalığına da olsa ailesinin yanına gitmek üzere planlama yapmış, bilet almış meslektaşlarımız için oluşturduğu zorluğu, moral çöküntüsünü Milli Eğitim Bakanı Sn.Yusuf Tekin ile görüştüm.

Sahanın yerine getirilebilir taleplerine her zaman duyarlı davranan Bakanımızın, meslektaşlarımızın haklı talebinin yerine gelmesi için bu konuda yeniden değerlendirme yapacağını düşünüyorum doğrusu.'' şeklinde konuştu.