Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Kasım ara tatillerinin bugün resmen başlamasıyla öğrencilere ve öğretmenlere mesajlar yolladı. Öğrencilerden dinlenmeyi ve eğlenmeyi ihmal etmemelerini isteyen Bakan Tekin, kütüphanelerinde önemine dikkat çekti.

Bakan Tekin’in mesajı;

Sevgili Öğrencilerim

Bir haftalık ara dönem tatiliniz bugün başladı. Tatilde dinlenmeyi, eğlenmeyi ve hobilerinize vakit ayırmayı ihmal etmeyin. Kendinizi geliştirmek için kütüphanelerde zamanınızı değerlendirin, yaşadığınız bölgenin tarihî ve doğal güzellikleri ile tanışın, size yeni kapılar aralayabilecek farklı etkinliklere iştirak edin. Öğrenmenin asla sınırı yok, her zaman yeni şeyler öğrenebilmenin sırlarını keşfedin.

Değerli Meslektaşlarım,

Yoğun bir dönemi geride bıraktık. Planlama yapmak ve eğitim faaliyetlerini değerlendirmek için önemli bir fırsat olan bu zaman aralığında online olarak gerçekleştireceğiniz seminer çalışmalarında sizlere kolaylıklar diliyorum. Eğitimde sahanın gücüne inanan ve istişare kültürüyle şekillenen maarif anlayışımızla çocuklarımızı geleceğe birlikte hazırlayacağız.

İyi tatiller…