Olayın şaşkınlığını üzerinden atamayan tecrübeli öğretmen darp raporu alarak velilerinden şikayetçi oldu. İlçedeki sendikaların destek verdiği Öğretmen Pakdil sürecin takipçisi olacağını belirtti.

‘’Önce eşi tokat attı, sonra yumruklandım’’

Öğretmen Ferhat Pakdil nöbetçi öğretmenken yaşadığı olayı Anadolu Ajansı muhabirlerine şöyle aktardı. "Şahısların çocuklarıyla yaşadığım olay çok basit bir olaydı. Bugüne kadar hiçbir öğrencimi darp etmedim. Konuyu rehberlik servisinde, diğer sınıf öğretmeni ve çocuğumuzla oturduk, konuştuk. Hallettiğimizi düşünüyordum. Benim aklıma hiç böyle bir şey gelmezdi. Okulun karşısında arabamı durdurdum, okula girecektim. Direkt üzerime saldırdılar. Şahısları ben tanımıyorum. Önce eşi tokat attı, elinden tutayım derken bu sırada diğeri devreye girdi. 4-5 kez yumruk attı. Ben sendeledim, yere düştüm. Elimi yüzüme attığımda kafamdan kan geliyordu. Olayla ilgili adli süreç başlatıldı. Çocuklardan yaklaşık 15-20 gün uzak kalacağım. Keşke olmasaydı."

Polis karakoluna giderek şikayette bulunan Pakdil’e Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen şube başkanları yazılı açıklamalarla destek oldu. Türk Eğitim-Sen Kahramanmaraş 1 Nolu Şube Başkanı Ziya Yenipınar da yaşanan olaydan duydukları üzüntüyü dile getirdi.