Öğrencilerin devam zorunluluğuna bağlı olarak liseler için sınıfta kalma geri gelecek. Henüz resmi olarak sınıfta kalma gelmese de Bakan Yusuf Tekin’in bu açıklamasından sonra en kısa zamanda bu karar hayata geçirilecektir.

Öğrencilerin Devam Durumuna Bağlı Açıklamalarda Bulundu

12. Sınıf öğrencilerin direk ilgilendiren bir konu olan sınıfta kalma durumuna ilişkin Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’den açıklama geldi. Bakan Tekin liselerde sınıf tekrarını tekrar hayata geçirileceğini söyledi. Devamsızlık affı ortadan kalkacak diyen Tekin yeni dönemde sınıf tekrarının mümkün olduğu süreç söz konusu olacak diyerek kararlılığını belirtti.

Okul Terkleriye İlgili Sorunlar Yaşanıyor

“Özellikle okul terkleriyle ilgili yaşanan sorunlar var, onlarla ilgili değişiklikler eğitim öğretim yılı başlamadan önce ilgili mevzuat değişiklikleriyle kamuoyuyla paylaşılmış olacak. Aynı şekilde özellikle ortaöğretim kurumlarındaki öğretmen arkadaşlarımızın çok dile getirdikleri hususlar oldu. Bunlardan bir tanesi, özellikle liselerde sınıf tekrarının olmamasının kaynaklanan sorunlardan söz edildi. Bu zaten bizim de gündemimizdeydi, dolayısıyla bununla ilgili bir tedbir alacağız, yeni dönemde sınıf tekrarının mümkün olduğu bir süreç söz konusu olacak”

Editör: Birkan Erel