Okullar açılalı henüz birkaç ay oldu ancak özel okullar velilere daha yıl bitmeden erken kayıt mesajları göndermeye başladı. Çocuklarını özel okula gönderen veliler ise dertli. Çünkü bir sonraki yılın ücretini almak için kolları sıvayan özel okulların geçen seneden daha yüksek ücretler istedikleri söyleniyor. Uzmanlar tarafından ise velilerin çocuklarını özel okullara yazdırmak için devletin açıklayacağı üst sınırı beklemeleri tavsiye ediliyor.

Erken Kayıt Mesajları Başladı!

Veliler çocuklarını özel okula kayıt ettirmek isteyebiliyor. Halihazırda özel okullarda okuyan çok sayıda öğrenci bulunuyor. Ancak okulların açılmasının üstünden henüz birkaç ay geçmişken, özel okulların velilere erken kayıt mesajları göndermeye başladıkları söyleniyor.

Özel Okullara Şimdide Zam Geldi Bile!

Okullar açılalı henüz 3-4 ay olmasına rağmen özel okulların daha şimdiden bir sonraki yılın eğitim ücretini almak için kollarını sıvadı. Çocuklarını özel okula gönderen aileler ise dertli.

Gündem olan haberlerde, daha şimdiden okul ücretlerine zam geldiği belirtildi. İstenen rakamın ise geçen sene ödedikleri rakamın tam iki katı olduğu ifade ediliyor.

Üstelik özel okullarda erken kayıt döneminin, devlet daha özel okul için üst sınır zammı belirlemeden başladığı belirtiliyor.