İsrail boykotları her geçen gün artıyor. Milli Eğitim Bakanlıkları’nın açıkladığı boykot kararlarından sonra bir öneri de Memur Sen Başkanı Ali Yalçın’dan geldi. Maaş kartları yerli ve milli olsun dedi!

İsrail Boykotunun Sırası Maaş Kartlarına Geldi!

Memur Sen Başkanı Ali Yalçın’ın Memur Maaş Kartları yerli ve milli olmalı çıkışı gündem olmaya başlıyor. İsrail ve Filistin savaşı sürerken ülkemizde boykot kararları bir bir alınıyor. Uygulamaya da konulan boykot kararları kamuda da gerçekleşiyor. Birçok belediye çalışanlarının maaşlarını yerli Troy kart ile yapacağını duyurunca Memur-Sen Başkanı’da harekete geçti. Bundan sonra memurların maaşları için de Troy yerli ve milli karta geçmek gerektiğini savundu.

 İşte o açıklama;

“Memur Maaş Kartları yerli ve milli ödeme sistemi TROY’a Dönüştürülmelidir Devletimiz ve milletimizin kararlı duruşuyla birçok “işgalci İsrail” ürünü boykot ediliyor. Birlik olduğumuzda ve beraber hareket ettiğimizde önümüzde hiçbir engelin duramayacağını herkese gösterdik. Boykotun devamı gelmeli ve hem kamu hem de bireyler bu konuda bilinçlendirilmelidir.

En önemli boykot ise “emperyalist ve kapitalist sömürücülere” karşı gencinden yaşlısına bütün bireylerin ceplerinde yer alan maaş-kredi kartlarının ödeme sisteminin yerli “Troy Kart” ile değiştirilmesi olduğu açıktır.

Öncelik bu kamuda başlamalı ve bütün kamu görevlilerimiz maaş kartlarını değiştirerek ödeme sisteminin “Troy Kart” olarak kullanılmasını sağlamalıdır. Bütün kamu görevlilerimizi bu konuda hassasiyete davet ediyoruz.”