Kasım ara tatili için seminerler online olmasına karar verilmişti. Peki ya seminerlerde neler konuşulacak? MEB açıkladı…

Seminerleri İyi Takip Edin!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin seminerler başta yüz yüze olacak demişti ve bunun sonunda öğretmenlerden büyük bir tepki toplamıştı. Ardından seminerleri online olmasına karar veren Bakan Tekin sadece bu seminerlerin online olduğunu ve bir daha ki tüm seminerlerin yüz yüze yapılacağını açıkladı. Ancak online seminerlere katılmış gibi gözükmek yetmiyor. Önemli bilgilerin paylaşılacağını söyleyen Bakan Tekin seminerleri öğretmenlerin iyi takip etmesi gerektiğini söyledi.

Teknik Ayrıntılar, Genel Müdürlükler ve Daha Fazlası Online Sunumlarda

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin bu konuyla alakalı resmi hesabından açıklamalarda bulundu. Online sunumların çok önemli olduğunu teknik ayrıntılar, genel müdürlükler ile ilgili bilgiler ve daha birçok önemli konunun sunumlarda yer alacağını söyledi. İşte o açıklama;

"Değerli Meslektaşlarım,

Eğitim-öğretim sürecini daha da ileriye taşımak için hep birlikte çalışıyoruz. Dönem arası tatilleri, yapılan değişikliklerin değerlendirilmesi ve önemli sınavlar gibi konuların planlanması için harika bir fırsattır. Özellikle yaz aylarında yapılan değişikliklerin gözden geçirilmesi ve tatil sonrası yapılacak işlerin planlanması konularına odaklanmamız gerekiyor. Genel müdürlüklerimiz tarafından sunulacak online sunumları ve okullarda yapılacak değerlendirmeleri detaylı bir şekilde planladık. Ancak Erzurum'da öğretmenlerle yaptığımız görüşmeler sonucunda, birçok öğretmenin geçmiş uygulamalara dayalı olarak tatil programları düzenlediğini ve bu nedenle yüz yüze etkinliklerin ertelenmesi talepleriyle karşılaştık.

Bu nedenle, sadece Kasım ara tatili için seminerlerin online olarak düzenlenmesine karar verdik. Tek rica ve uyarım şu: Lütfen online sunumları dikkatle takip edin, çünkü genel müdürlüklerimiz, teknik ayrıntılar ve daha fazlasını sizlerle paylaşacaklar. Nisan ara tatili kesinlikle yüz yüze ve okullarda gerçekleşecek, bu konuda planlarımızı buna göre yapalım.

Hepinize başarılar dilerim."