Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda hizmet veren eğitimciler için promosyon sözleşmesinde bir ilk yaşandı. Uzun sürenin ardından 30 bin TL'yi aştı.

Eğitim camiasında heyecanla karşılanan rekor promosyon Bergama ilçesindeki öğretmenleri ve Milli Eğitim Müdürlüğü personeli için geçerli olacak. Türk Eğitim Sen'in İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından alınan karar doğrultusunda yapılan paylaşım eğitim camiasında verilen şu ana kadar en yüksek promosyon olarak kayıtlara geçti.

Türkiye genelinde ortalamaların üzerinde bir promosyon olarak müjdelenen o haberin detaylarında Bergama Türk Eğitim Sen'in İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte yaptığı anlaşmaya yer verildi.

Türkiye Ortalamasının Üstünde Kayıtlara Geçti!

Yapılan anlaşma doğrultusunda Türkiye İş Bankası ile masaya oturan Eğitim Sen 33.550 tutarındaki teklifle masadan kalktı. Rekor teklif olarak kayıtlara geçen promosyon anlaşmasından hem öğretmenler hem de eğitim personelleri faydalanabilecek. Bankaların finansal teşvik olarak sunmuş olduğu promosyonlar eğiticileri motive ederken ekonomik olarak refahı arttırırken mali yükü hafifleterek kapsayıcı yönüyle de bütçeyi destekliyor.