Atama bekleyen binlerce öğretmen adayı yapılan açıklamaları takip ediyor. Henüz resmi olarak tarih gelmese de atama zamanı ne zaman olacak açıklıyoruz…

2024 Öğretmen Atamaları Ne Zaman Yapılacak?

Öğretmen atama kontenjanları ve başvuru takvimi için bekleyiş sürüyor. Heyecanla beklenen bu süreç için ayrıntılar belli olmaya başladı. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in her zaman bütçe görüşmelerini hedef gösterdiği atama takvimi ile ilgili tarih bilgisine yaklaşıldı. 2024 yılı öğretmen atamaları bütçe görüşmelerin sona ermesiyle beraber açıklanacak. Muhtemelen Aralık ayı sonuna doğru atama takvimi de açıklanmış olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Atama İle İlgili Açıklama Geldi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "100 Yılı İnşa Edenler, 100 Yılı İnşa Edecekler" başlıklı Öğretmenler Günü Programı'nda açıklamalarda bulunmuştu. 

Hükümet olarak sadece bütçede değil, atamalarda da önceliklerinin hep eğitim ve öğretime verdiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

Şu an kamuda görev yapan öğretmenlerin yüzde 80'i, bizim iktidarlarımız döneminde atanmıştır. Her yıl ortalama 40 bin öğretmen ataması gerçekleştirdik. Mayıs ayında 45 bin öğretmenimizi daha öğrencileriyle buluşturduk. Bundan sonra da, ihtiyaçlar ve imkânlar dâhilinde, gerekeni yapacağız. Evlatlarımızın eğitiminden hiçbir şekilde taviz vermeyeceğiz. Biz eğitim-öğretim konusunu, doğrudan bekamızı ilgilendiren millî bir mesele olarak görüyor, her türlü siyasi hesabın üstünde tutuyoruz. Bu konuda her türlü ufuk açıcı tenkide, yol gösterici teklife de açığız.

Editör: Birkan Erel