Avcılar'da kendisinden haber alınamayan emekli matematik öğretmeni Hasan Ergin'in evinden gelen ağır kokular üzerine ekipler, savcılık izni ile kapıyı kırdı. Girdiklerinde, tavana kadar atık giysi ve eşyalarla karşılaşan ekipler, çöp ev haline gelen dairede kimseyi bulamadı.

Site Sakinleri Şikayeti Sonrası Gerçek Ortaya Çıktı

Ambarlı Mahallesi'nde bulunan bir sitede ikinci katta oturan Hasan Ergin'e ulaşamayan yakınları, bina yöneticisinden yardım istedi. Bina yöneticisi İsmail Önen komşularla görüştüğünde, bir süredir Hasan Ergin'i görmediklerini öğrendi. Bunun üzerine 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bilgi verildi. Kısa sürede polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Site sakinleri Hasan Ergin'in tek başına yaşadığını, topladığı giysi ve atık eşyaları sürekli evine getirdiğini anlattı. Kapının defalarca çalınmasına rağmen açılmaması üzerine savcılığa bilgi verildi. Savcılık, oluşturulacak ekibin eve girmesine karar verdi.

Son çare olarak evin kapısındaki elbiselerin kısmen dışarı çıkarılarak ekibin girmesi kararlaştırıldı. Giren polisler başlangıçta hissedilen ağır kokunun azaldığını ve giriş bölümünde kimse olmadığını belirledi. Konu ile ilgili soruşturma açıldı.

Editör: Birkan Erel