Bazı branş derslerinin ders saatlerinde artış yaşanacak. Ayrıntılar tek tek açıklanıyor…

Bakan Yusuf Tekin’den Konuyla İlgili Açıklama

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin haftalık ders sürelerinde değişiklik yaşanacağını söyledi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan müfredat değişiklikleri açıklamasıyla öğretmenler ve öğrenciler yeni müfredata dair ayrıntılar merak ediyordu. Sonunda birkaç ayrıntı geldi. Müfredat değişikliğine bağlı olarak ders saatlerinde değişiklik olacağını söyleyen Bakan Tekin o branşları da açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, müfredatın sadeleştirileceğini ve bazı ortaöğretim konularının lisans düzeyinde olduğunu belirtirken, öğretmen ve öğrencilerin korunacağını vurguladı. Ayrıca, branş öğretmenlerini sevindirecek müjdeyi de paylaştı.

Müzik, Resim ve Beden Eğitimi Dersleri Artabilir!

Yeni müfredatta vurgulanan konu sanat ve spor derslerinin daha fazla ders saatine sahip olacağı oldu. Bu da bedeni resim ve müzik branşlarını doğrudan sevindirdi. Henüz tam saat verilmedi ancak Bakan Tekin’in açıklamalarından bu branşların mutlu sona yaklaşması an meselesi. Müfredat doğrultusunda alınacak karar doğrultusunda bu branş derslerinin ders sayısı artacak.