CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, sosyal medya hesabından Malatya Yeşilyurt Milli Eğitim Müdürlüğü’nün öğretmenlere gönderdiği skandal mesaj hakkında sert tepki gösterdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün okul müdürlüklerine, göndermiş olduğu mesaja CHP tepki gösterdi. Olayın ortaya çıkmasından sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, depremzedeleri rencide edici skandal bir paylaşım yapıldığı öğrenildi.

Yeşilyurt Milli Eğitim Müdürlüğü enkazdan çıkan depremzedeleri örnek göstererek kılık kıyafet uyarısı yaptı. Öğretmenler gördükleri mesaj karşısında hayretler içerisinde kalırken CHP sert tepki gösterdi.

“ENKAZDAN ÇIKMIŞ BİR KIYAFETLE GELMEYİN”

Yeşilyurt Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğretmenlere gönderilen mesajda, şu ifadeleri kullandı:

-Kıymetli arkadaşlar bugün Sayın Valimiz Yeşilyurt ilçemizi ziyaret etti. Kurum müdürlerimizden brifing aldı.

-Sayın valimizin talimatıdır. Tüm okul ve kurumlarımızda kılık kıyafet anlamında gerekli özen gösterilecek, hiçbir personelimizin adeta enkazdan çıkmış bir kıyafetle göreve gelmemesi için gerekli olan uyarılar yapılacak.

-Ayrıca öğrencilerimize gerekli psikolojik desteği sağlayabilmemiz için biz öğretmenlerin bir an önce deprem psikolojisinden kurtularak 6 Şubat tarihinden önce görevimizi yaparken göstermiş olduğumuz şevkle gayretle çalışmamız önem arz etmektedir.

-Okullarımızda yapacağımız sanatsal, sportif, kültürel her türlü etkinliği olabildiğince arttırılması ve öğrencilerimizin bu etkinliklere aktif bir şekilde katılımı için gerekli tedbirlerin alınması önem arz etmektedir.

“MESAJ MAKSADINI AŞMIŞTIR”

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, öğrenmelere gönderilen mesajın maksadını aştığını belirterek, “Yeşilyurt Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğretmenlere gönderilen mesajla; “adeta enkazdan çıkmış bir kıyafetle göreve gelmemeleri’ istendi. Depremin yaraları henüz sarılmamışken, depremzedelerin kalacak yer arayışı devam ederken, öğretmenler onlarca sorunla boğuşurken gönderilen bu mesaj maksadını aşmıştır. Öğretmenler enkazdan çıkan kıyafetleri de giyiyor olabilir. Kalacak yeri olmayanlar ütü yapamıyor olabilir. Depremzede eğitim emekçilerini rencide eden bu açıklama kabul edilemez, mutlaka özür dilenmelidir” ifadelerini kullandı.

Editör: Tugay AKSOY