Öğretmenlerin almış olduğu ek ders ücretleri ile ilgili yapılan değişiklik konusunda Milli Eğitim Bakanlığı açıklamalarda bulundu.

Ek ders ücretleri ile ilgili yapılan açıklama:

Öğretmenlerin halk eğitim merkezlerinde vermiş oldukları ek dersler için ücret verilmesi konusunda Bakan A. Ahmet Aytaç konu ile ilgili yazı yazdı. Bakan Aytaç “ İlimize bağlı okullarda çalışan öğretmenlerin vermiş olduğu ek dersler için ücret verilmeli” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı 27 Şubat 2007 tarihinde Genelgede bulunan 2007/19 sayılı 14. Maddesine göre öğretmenlerin görev yaptıkları eğitim kurumlarından hariç başka eğitim kurumlarında ders vermeleri durumunda vermiş oldukları dersler için ek ders ücretleri ile ilgili nasıl ödeme alınacağı hakkında yönergeler verilmişti.

Yapılacak olan yeni düzenlemeye göre, öğretmenlerin geçici bir şekilde başka bir eğitim kurumda ders vermeleri durumunda vermiş oldukları ek dersler için ücretler, görevli bulundukları eğitim kurumları tarafından karşılanması sağlanacaktır.

Bu yapılacak olan düzenleme sayesinde, öğretmenlerin alması gereken ek ders ücretleri doğru ve düzgün bir şekilde alması sağlanacak. Herhangi bir şekilde karışıklık yaşanmaması için yapılması beklenen düzenleme çok önem taşımaktadır. Bu şekilde öğretmenlerin vermiş oldukları ek dersler için ücret alma garantilenmiş olacak.