Bakan Yusuf Tekin, 6 Şubat depreminin yıldönümünde sosyal medya hesabından bir mesaj yayımlandı. Asrın felaketi olarak adlandırılan depremde hayatını kaybedenlere rahmet dileyen Tekin, millet olmanın zor zamanları da birlikte göğüslemeyi gerektirdiğiniz hatırlattı.

Bakan Yusuf Tekin’in mesajı:

Milletleri büyük yapan en mühim değer, yaşanan acılara rağmen tüm zorluklara ve yıkıma karşı koyarak birliğin, beraberliğin ve kardeşliğin teminini muhafaza etmektir.

6 Şubat depremlerinde asrın birlikteliği ruhuyla deprem bölgelerine yardıma koşan milletimizin her bir ferdi, büyük millet olmanın sorumluluğu ile hareket ederek tüm zorlukların üstesinden gelmeyi bilmiştir.

Milletimizin özünde var olan bu bilince çocuklarımızın erken yaşlarda kazanmasını sağlamak amacıyla bugün, ülke sathındaki tüm okullarımızda depremlerde kaybettiklerimiz için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Bizler de bu anlamlı törene Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizde öğrencilerimiz ve meslektaşlarımızla iştirak ettik.

Eğitim ailesi olarak bu büyük milletin evlatlarının yarınlarına hizmet etmekten gurur duyuyor, depremde kaybettiğimiz vatandaşlarımızı rahmetle yâd ediyoruz.

Editör: Deniz Beyatlı