Açık Öğretim Lisesi sınav tarihleri ve soru şekli belli oldu. Netleşen sınav takviminin ardından Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak görev yapan öğretmenlerin gözetmen olarak katıldıkları AÖL sınav ücretleri de sonunda netleşti.

Açık Öğretim Lisesi sınavlarında görev alacak öğretmenlerin araştırmaları sonunda sonuç buldu. 2024 yılı içerisinde uygulanan yeni zamlarla beraber görevli ücretleri de değişti.

Öğretmenin Sınav Ücreti Nasıl Belirlenir?

Açık Öğretim Lisesi sınavına görevli olarak başvuruda bulunacak bir öğretmen salon başkanı veya gözetmen unvanı belirli bir ödeme alacak.

Alınacak ödeme %15'lik vergi kesintisi sonrası Bakanlıkta kayıtlı IBAN numarasına aktarılacak. Sınav ücretlerinin belirlenebilmesi için pratik bir hesap yapılıyor. Bu hesap memur maaş katsayısı üzerinden belirleniyor.

AÖL Sınav Görevlendirmesi Güncel Ücreti

Net sınav ücretlerini öğrenebilmek için yapılan işlem neticesinde Açık Öğretim Lisesi sınavlarında görevlendirilecek öğretmenlerin güncel görev ücreti de ortaya çıkmış oldu.

Yukarıda verilen bilgiye göre Milli Eğitim'e bağlı olarak gerçekleştirilecek Açık Öğretim Lisesi sınavlarında gözetmen olarak yer alacak bir görevli öğretmen 1.216 Salon başkanı ise 1.254 TL ödeme olacak.