Mülakat kaldırılmalı haberleri yaparken tam da bu yüzden mülakat kaldırılmalı dedirtecek haber gündeme bomba gibi düştü. Adalet Bakan Yardımcısı Ramazan Can’ın görevde yükselme mülakatına girecek bazı personelin torpil taleplerine ‘takipteyiz’ diyerek özel kalemine yönlendirdiği ortaya çıktı.

Torpilin Belgesi Kameralara Yansıdı

 Adalet Bakan Yardımcısı Ramazan Can’ın görevde yükselme mülakatına girecek bazı personelin torpil taleplerine ‘takipteyiz’ diyerek özel kalemine yönlendirdiği öğrenildi

Yargıtay binasında düzenlenen Adalet Akademisi programında, Adalet Bakan Yardımcısı Ramazan Can’ın torpil yazışmaları kameralara yakalandı.

Bakanlığın görevde yükselme mülakatına girecek bazı personel için gelen torpil taleplerini tek tek yanıtladı, yapılacakları özel kalem müdürüne havale etti. Can’ın bir mesaja “Abi notumuzu aldık takip edeceğiz inşallah” diye yanıt verdiği görüldü.

Cep telefonundaki yazışmalarının Fox Tv kameraları tarafından görüntülendiğinden habersiz olan Can’a torpil talebini iletenlerden biri de CHP’den AKP’ye geçen İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi’ydi.

Editör: Birkan Erel