Şok etkisi yaratacak özel haberimizle karşınızdayız. Öğretmenlerin merakla beklediği maaş müjdesi tam 13 yıldır bekleniyor!

2010 Yılında Verilen Müjde ve Hayal Kırıklıkları

Son yıllardır gündeme gelen ancak bu sene adeta rekor kıran öğretmenler günü maaş ikramiyesinde önemli ayrıntılar var. 2010 yılında gerçekleştirilen 18. Milli Eğitim Şurası sonucunda öğretmenin yetiştirilmesi, istihdamı ve mesleki gelişimi üzerine tam 34 madde barındıran bir karar metni ortaya atılmıştı. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde ortaya çıkan ve önem taşıyan bu metinde öğretmenleri maddi açıdan en çok mutlu edecek maaş ikramiyesi de vardı. Bu sene gündem ikramiyenin aslında 2010 dan beri her sene öğretmenlere verilmesi gerekiyordu. Ancak 6 Milli Eğitim Bakanı değişmesine rağmen bu karar bir türlü alınamadı. Ziya Selçuk, Mahmut Özer, Nimet Çubukçu, İsmet Yılmaz, Ömer Dinçer gibi Milli Eğitim Bakanlarının hiçbiri maalesef bu müjdeyi veremedi. Nitekim son hafta görüşmeleri ve açıklamalarıyla da Yusuf Tekin adeta hayal kırıklığı yarattı.

13 Yıldır Alınan Müjde Uygulanmadı!

Bahsi geçen şuradan bu yana tam 13 yıl geçti. Ancak bu kadar süre geçmesine rağmen Adalet ve Kalkınma Partisi alınan kararı uygulayamadı. Bu kanun teklifi ile öğretmenlerimizin geçim sıkıntısıyla baş etmelerine katkı sağlamak ve mesleki motivasyonlarını arttırmak amacıyla öğretmenlerimize her 24 Kasım’da bir maaş ikramiyesi öngörülmekteydi. Maalesef bu müjde de başka bahara kaldı gibi gözüküyor.