Yüksek Lisans ve doktora mezunları öğretmenler için de ek ders ücretleri arttırıldı. Ayrıca yönetici öğretmenlerin de ek ders ücretlerinde artış var. İşte tüm artış gösteren ücretler...

Belletmenler, Yöneticiler, Özel Eğitim Öğretmenleri Zamları

  • Belletmelerin Aylık Ek Ders Sınırı Arttı: Belletmelerin aylık ek ders sınırı, 1 Ocak 2024 itibariyle 56'dan 64'e yükseltildi. Bu değişiklikle belletmenlerin ek ders imkanları genişletildi.
  • Nöbet Tutan Belletmenlerin Haftalık Ek Dersleri Artırıldı: Haftalık 24 saat nöbet tutan belletmenlerin ek dersleri 2'den 4'e çıkartıldı. Bu sayede nöbet tutan belletmenlere daha fazla ek ders imkanı tanındı.
  • RAM'da Özel Eğitim Öğretmenlerinin Ek Dersleri Arttı: Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM)'nda görevli özel eğitim öğretmenlerinin ek dersleri 15'ten 18'e çıkartıldı. Bu düzenleme, özel eğitim öğretmenlerine ek ders konusunda artış sağladı.
  • Yüksek Lisans ve Doktora Mezunları İçin Ek Ders Ücretleri Arttı: Milli Eğitim Bakanlığı, yüksek lisans mezunu öğretmenler için ek ders ücretlerini %5'ten %7'ye çıkartırken, doktora mezunu öğretmenler için ise %15'ten %20'ye yükseltti. Bu sayede yüksek lisans ve doktora mezunu öğretmenlere daha yüksek ek ders ücreti ödenecek.
  • Yönetici Öğretmenlerin Ek Ders Ücretlerinde Artış: Öğretmenevi ve akşam sanat okulu yöneticilerinde yönetim görevi karşılığı ödenen haftalık 4 saat artırımlı ek ders ücreti, 1 saat daha artırılarak 5 ek ders olarak belirlendi. Yönetici öğretmenlere yönetim görevi için daha fazla ek ders imkanı sunulacak.
Editör: Birkan Erel