Şiddete maruz kalan öğretmenler için hukuki destek verme kararı alan Milli Eğitim Bakanı için samimi teşekkür Ali Yalçın’dan geldi. Yusuf Tekin'de Eğitim Bir Sen'e yardımları için teşekkür etti.

Hukuki Destek Verilmesi Talebi Hayat Geçirildi!

Hukuki destek verileceği dünkü görüşmeler sonrası netleşti. Gün geçtikçe okullarda artan şiddet nedeniyle eğitim çalışanları bu durumdan şikayetçi idi. Her gün Milli Eğitim Bakanı’na yazı gönderen öğretmenler sonunda sonuç aldı. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, bu gelişmeyi kişisel sosyal medya hesabı üzerinden kamuoyuna duyurdu ve teşekkürlerini iletti. Bir taleplerinin daha kazanıma dönüştüğünü de söyleyen Ali Yalçın, Eğitim Bir Sen olarak sorunların çözüm adresi olmaya devam ediyoruz dedi.

Bakan Yusuf Tekin de Eğitim Bir Sen’e Teşekkür Etti!

Eğitim-Bir-Sen, eğitim çalışanlarına yönelik suçlardan dolayı ceza hukuku kapsamında devam eden işlemlerde ve davalarda, personelin talebi üzerine Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hukuki destek sağlanması talebinde bulundu. Bu talep, Milli Eğitim Bakanı Sayın Yusuf Tekin’e iletilmiş ve Eğitim-Bir-Sen olarak kendilerine yardımları için teşekkür edilmiştir.

Editör: Birkan Erel