Adeta kızgınlığını koruyaman Sendika Başkanı Ali Yalçın sanat duyarlılığı konusunda sert konuştu. İşte ayrıntılar....

Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali Yalçın şunları söyledi:

''Sanatçı Duyarlılığı Soslu Rafine Din Düşmanlığı mı? Aydın kimliğinden nasibini almamış, vatanseverliğin kıyısından geçmemiş, bugüne kadar sadra şifa tek hayırlı eylemi olmayan bir grup sözde sanatçı yine şaşırtmadı, yobaz ideolojilerine sımsıkı sarılarak Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin istifa etsin naraları atıyor!

Ülkemizde sanatçı duyarlılığından dem vuranların karnesine bakınca Gazze’de kundaklara kan dolarken köpeği loliye üzülen aymazları, Arsızca teşhirciliği sanat zannedenleri, İslamı yobazlık, geleneği gericilikle bir tutanları, dini değerlerle dalga geçenleri, Söz konusu para olunca dijital dizi platformuna cümle kuramayanları, Gezi’de mesele ağaç değil sen hala anlamadın mı diyeneleri, Yere izmarit bile atmayan PKK güzellemesi yapıp terörü lanetleyen tek bir cümle kuramayanları görüyoruz.

Sayın Tekin'e Cümle Kurmaya Hakları Yok

Bu bozuk karneye sahip olanların bırakın çocukları korumasına izin vermek, çocukların bu zihniyetten korunmasını görev bilmek gerekir. Medeniyetine, değerlerine, inancına kurtlaşmış bu kesimin ne Sayın Tekin’e cümle kurmaya hakları vardır ne de millete ayar vermek hadleridir.

Çağrılarında “Bu konuda üstümüze düşecek olan her türlü görevi yapmaya hazırız” diyenleri kendilerine gelmeye, mankurt zihinlerini tadil etmeye, yüzleri varsa yürekleri yetiyorsa ‘Diyarbakır Anneleri’ni ziyaret ederek gözlerinin içindeki acıya bakmaya davet ediyorum.''

Editör: Birkan Erel