4 yıldır öğrencilerinin evlerine giderek bire bir ders veren çocuk gelişim uzmanı ve özel eğitim öğretmeni Acıpayam (30) 6 Şubat’taki depremlerde 117 öğrencisinden 92’sini kaybetti.

Depremin üzerinden geçen 9 ayda görevini yerine getirmeye çalışan Acıpayam öğrencilerini bir an olsun unutmuyor.

Depremde hayatını kaybeden öğrencilerinin yaşlarının 5-15 arasında olduğu söyleyen öğretmen onların cennette bir melek olduğunu söyledi.

22 Öğrencisini Teşhis Etti

Depremin ardından başlatılan arama-kurtarma çalışmalarında 22 öğrencisinin cansız bedenini teşhis eden öğretmen "22 öğrencimi ben teşhis ettim. Öğrencilerimin anne ve babalarının adı ve soyadı şudur dedim. Hiç yoktan bununla bile mutlu olmaya çalışıyorum. Onları anne ve babalarının yanlarında isim ve soy isimleri şudur demek suretiyle kimsesizler mezarlığına defnedilmekten kurtarmış olduk. Bu çok acı ama bu durum bizi şu an bile mutlu etmekte. Buradaki öğretmenin psikolojisi bu." şeklinde konuştu.

Afetin zarar verdiği 11 şehirde birçok öğrenci ve öğretmenin hayatını kaybettiğini kaydeden Acıpayam, bölgedeki tüm öğretmenler için bu yıl 24 Kasım'ın olağandışı olacağını anlattı.

Öğretmenler Günü'nün buruk olduğunu söyleyen öğretmen;

"92 yavrusunu kaybetmiş bir baba ne düşünürse ben de aynı duygular içerisindeyim. Öylesine büyük bir acı keder ve hüzün ki hiç bir söz, cümle hatta ciltler dolusu kitaplar yazılsa bunu izah edemez. Her biri cennette melek oldu. Hepsine Allah rahmet eylesin. 24 Kasım Öğretmenler Günü'ne acıyla hüzünle ve kederle gireceğiz. Çünkü büyük bir kıyamet yaşadık. Böyle bir felaketin ardından anne ve babalardan sonra 3'ncü sırada olan bizler, 6 Şubatın acısını en derinde hissedeceğiz. Çok sayıda küçük yaşta öğrencimiz vefat etti. Onlar varsa biz varız, onlar yoksa aslında var gibi görünüyoruz ama yokuz. Yaşayan bir ölüyüz. Mezarlığa her gelişimde tüylerim diken diken oluyor. Ağlamakla, ağlamamak arasında bir donukluk, matlık ve duyguların his iptaline uğruyorum. Burası dehşet bir yer."

24 Kasım Öğretmenler Günü'nü tebrik eden Acıpayam, meslektaşlarına başarı temennisinde bulundu.