Sosyal medya platformu üzerinden paylaşım yapan Konya Ereğli Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Cumali Özince bu nedenden dolayı açığa alındı.

Konya Ereğli Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Cumali Özince, “ Orhan Gazi, Özkan Gazi hakkınızı helal edin. Yedi düvelin birleşip de yıkamadıkları emanetinizin bugün son günü” ifadelerinin her aldığı bir paylaşım yaptı ve sonrasında büyük tepkiler aldı. Açığa alınan İlçe Müdürü Cumali Özince hakkında müfettiş görevlendirildiğini de söylendi.

Cumali Özince takipçilerinin tepkisi üzerine yeni paylaşımla geldi092736983-191133089-cumali-ozince-face-paylasim-29-ekim

Konya Ereğli Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Cumali Özince, sosyal medyadaki takipçilerinin tepkisi üzerine yeniden bir paylaşım yaptı ve bu kez Cumhuriyeti över şu ifadelere yer verdi; “ Mazlumların umudu, Türk dünyasının büyük gururu, 100. Yılını kutladığımız Türkiye Cumhuriyeti Devletimizi ilelebet payidar et” dedim. Ama özür paylaşımı aldığı tepkileri yatıştırma ayrıca açığa alınma kararına da engel olamadı.

Yapılan haberler göre Cumali Özince, valilikten gelen karar ile açığa alındı ve hakkında idari soruşturma başlatıldı bilgisi geldi.

Ayrıca Cumali Özince’nin sosyal medya platformu üzerindeki paylaşımı ile ilgili olarak, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından müfettiş görevlendirildiği de belirtildi.