Milli Eğitim Bakanlığı’nın hazırladığı takvime göre okulların tatil edileceği günler belli oldu. Deprem bölgesinde ki okullar için ise ek çalışma haftası geliyor.

2023/2024 Çalışma Takvimi

Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi sitesine göre takvim açıklandı ve resmiyete kavuştu.

İlk dönemin çalışma dönemi 11 Eylül Pazartesi başlayıp 19 Ocak ‘ta sona erecek. Burada ki ara tatilde bazı okullarda depremden dolayı eğitim öğretim devam edecek. Biliyorsunuz 6 Şubat’ta meydana gelen depremden dolayı 11 il derin yaralar almıştı ve etkilenmişti. Bu illerde 11 Eylül ile 6 Ekim arasında eğitim öğretime birde kayıpların giderilmesi amacıyla öğretim faaliyetleri eklenecek.

  • Birinci dönem ara tatili ise 13 Kasım ile 17 Kasım arasında olacak. Bunun devamında ki ilk tatil olan yarıyıl tatili ise 22 Ocak’ta başlayıp 2 Şubat’ta sona erecek.

İkinci dönemi düşündüğümüzde ise eğitim ve öğretim 5 Şubat’ta başlayacak. 14 Haziran günü de karnelerin dağıtılmasıyla sona erecek.

  • İkinci dönem ara tatili 8 Nisan ile 12 Nisan arasında olacak.

MEB’in Pansiyonda Kalacak Öğrencilere Yönelik Çalışmaları!

Milli Eğitim Bakanlığı öğrencilere yönelik okul hakkında uyum sağlama gibi süreçleri etkileyen rehberlik çalışmaları ile ilgili de açıklama yaptı. İşte o açıklama;

Ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5. sınıfları, ortaöğretim kurumlarının hazırlık ve 9. sınıfları ile pansiyonda kalacak öğrencilere yönelik okul hakkında bilgilendirme, akademik ve mesleki gelişimlerini destekleme, yeni girdikleri eğitim ortamına kısa sürede uyum sağlama amacıyla gerekli rehberlik çalışmaları yapılacak.

2024/2025 Eğitim ve Öğretim Ne Zaman Başlayacak?

Henüz bulunduğumuz eğitim ve öğretimin yarısına bile gelmemişken gündem olan bir soru da önümüzdeki sene eğitim ve öğretim yılının ne zaman başlayacağı oldu. 2024/2025 Eğitim ve Öğretim yılı 9 Eylül 2024’te başlayacak.