Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, sosyal medya hesabından bir mesaj yayınlayarak; hem sevgili öğretmenimize hem ilk yardım dersinin çaba gösteren mesai arkadaşlarına teşekkür etti. Bakan Tekin

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in sosyal medya hesabından yayınladığı mesaj:

İlk Yardım Eğitimi Hayat Kurtardı.

Öğretmenlerimizin ne kadar önemli, hayata dokunan işler yaptığına siz de şahit olun isterim.

Amasya'da, Plevne Ortaokulunda, okul bahçesinde oyun oynarken aniden rahatsızlanıp kalbi duran öğrencisine ilk müdahalede bulunup suni solunum-kalp masajı (Temel Yaşam Desteği) yaparak hayatta kalmasını sağlayan Hüseyin Aktaş öğretmenimi gururla izledim.

Bakanlığımız koordinesinde aldığı ilk yardım eğitimi sayesinde zamanında ve bilinçli yaptığı müdahale ile  ilk yardımın hayat kurtardığını gözler önüne seriyor.

Çocuklarımızın sağlıklı ortamlarda eğitim almaları, okullarda olabilecek acil durumlar karşısında hazırlıklı olabilmeleri için tüm öğretmen, yönetici, veli ve öğrencilere ilk yardım eğitimi verilmesi için yoğun çaba gösteren tüm çalışma arkadaşlarıma minnettarım.

<blockquote class="twitter-tweet" data-media-max-width="560"><p lang="tr" dir="ltr">İlk Yardım Eğitimi Hayat Kurtardı.<br><br>Öğretmenlerimizin ne kadar önemli, hayata dokunan işler yaptığına siz de şahit olun isterim.<br><br>📌Amasya&#39;da, Plevne Ortaokulunda, okul bahçesinde oyun oynarken aniden rahatsızlanıp kalbi duran öğrencisine ilk müdahalede bulunup suni solunum-kalp… <a href="https://t.co/vteW1Y5lO7">pic.twitter.com/vteW1Y5lO7</a></p>&mdash; Yusuf Tekin (@Yusuf__Tekin) <a href="https://twitter.com/Yusuf__Tekin/status/1738485711097991275?ref_src=twsrc%5Etfw">December 23, 2023</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

Editör: Deniz Beyatlı