Bakan Tekin’in mülakat ve mesleki eğitimle ilgili yaptığı açıklamalara haberlerimizde yer verirken Bakan Tekin sosyal medya hesabından bugünkü buluşmayla ilgili paylaşımda bulundu. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin sosyal medya hesabından katılan öğretmenlere teşekkür etti.

Bakan Tekin’in mesajı

Öğretmenler Odası Buluşmaları kapsamında Batı Karadeniz’in kültür ve eğitim şehri; Nasrullah Cami, İsmail Bey Külliyesi, Şeyh Şaban-ı Veli Külliyesi ve medeniyetimizin birçok güzide eseriyle bizlere merhaba diyen Kastamonu’da, meslektaşlarımızla bir araya geldik.

Maarif anlayışımızın temellinde, millî ve manevi değerleri yüksek, ait olduğu ülkeye yabancılaşmayan, aklıselim nesilleri bilimin ışığında geleceğe güvenle hazırlamak yatmaktadır. Bu temeller ışığında evlatlarımızı atiye hazırlayacak yegâne şahsiyetler öğretmenlerimizdir. Bakanlık olarak öğretmenlerimizin fikir ve önerileri, eğitimin şekillenmesinde en güçlü kılavuzumuz olmaya devam edecektir.

Kıymetli Öğretmenlerim, Hz. Pir Şeyh Şaban-ı Veli’nin dediği gibi, “Gelişiniz güle güle, gidişiniz güle güle, her işiniz güle güle olsun” hepinize teşekkür ediyorum.

Editör: Deniz Beyatlı