Zonguldak Valiliği kötü hava koşulları sebebiyle son dakika duyurusu yaptı. Geçtiğimiz hafta fırtına ve yağış sebebiyle zor günler geçiren Zonguldak’ta bazı günler okullar tatil edilmişti. Zonguldak Valiliği 26 Kasım saat 23.00’de yaptığı açıklamada il genelinde kuvvetli yağış ve fırtına sebebiyle eğitime bir gün ara verildiğini açıkladı.

Alaplı, Çaycuma, Devrek, Gökçebey ve Kdz.Ereğli, Kilimli ve Kozlu’da da okullar 27 Kasım Pazartesi günü tatil edildi. Valilik kararın il genelinde uygulanacağını açıkladı.

Zonguldak Valiliği’nin açıklaması:

ÖNEMLİ DUYURU ❗

Kuvvetli yağış ve fırtınanın meydana getirebileceği  çatı uçmaları, su baskını, ağaç ve direk devrilmesi ile ulaşımda aksamalardan oluşacak olumsuz hava koşullarından dolayı İlimiz GENELİNDE 27 Kasım 2023 Pazartesi günü tüm resmi-özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarında (rehabilitasyon merkezleri ve özel kurslar dahil) eğitim öğretime bir gün süreyle ara verilmiştir.

İlimiz Genelinde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de 27 Kasım 2023 tarihinde bir gün idari izinli sayılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.