Ak Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Meclis açılmadan önce TRT Haber’de merak edilenleri cevapladı. Mağdur olan emekliler uzun bir süredir müjde beklerken Akbaşoğlu önemli açıklamalarda bulundu. Emekli maaşlarına ara zam yapılacak mı? Emekli maaşında zam ne zaman?

Ak Parti’den Emekli Maaşı Açıklaması

Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle;

"Yepyeni bir döneme başlıyoruz. Bugün sayın Cumhurbaşkanımız Anayasa gereği insanlığa mesajını iletecek. Bu başlıkları ortaya koyacak. Milletimizin gündemi neyse bizim gündemimiz odur. Bunu kararlılıkla icra edeceğiz. Başta emeklilerimizin beklentileri var, toplum kesiminin bütününün beklentilerini karşılayacak şekilde 2024 bütçesine dair bütçe kanunumuz Ekim'in ikinci haftasından sonra gündeme gelecek. İlgili Bakanlıklarımız açıklamalarını yapacaklar.

Çalışma Bakanlığımız ve Maliye Bakanlığımız bu konuda sayın Cumhurbaşkanı’nın talimatları doğrultusunda yürütme erki olarak çalışıyorlar. Plan, bütçe görüşmelerinde Ekim ayı içerisinde ilgili Bakanlarımız bütün perspektifleri sunmuş olacak. Herkes müsterih olsun, insanların alım gücünü artıracak bir Türkiye önümüzde. OVP, 12. Kalkınma Planı, bütün bunlar Türkiye’nin şahlanışının adımları olarak karşımıza çıkacak. 2024 bütçemiz bunun en somut örneği olarak karşımızda. Ekim ayında Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan görüşülmüş olacak." ifadelerine yer verdi.

Akbaşoğlu ara zam ile ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. Edindiğimiz bilgilere göre yeni yıla az kalması sebebiyle hükümet ara zamma sıcak bakmıyor. 29 Ekim’de Cumhuriyet Hediyesi olarak 5.000 TL ikramiye vererek emeklilerin gönlünün alınması planlanıyor.