Muş'un Bulanık ilçesinde meslek lisesi öğrencileri ve öğretmeler, gönüllü olarak gittikleri 23 köy okulunun bakım ve onarımını yaptı.

Okulların Onarımları Yapıldı

Bulanık Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından mobilya, metal, elektrik ve bilişim bölümlerindeki öğretmen ve öğrencilerinden oluşan "Mobil Onarım Ekibi" kuruldu.

Köy okullarından gelen talep doğrultusunda yola çıkan ekip, gönüllü olarak gittikleri okullarda eğitim  ve öğretimi aksatmadan okulların küçük onarımlarını yapmaya başladı.

Kendilerine tahsis edilen araçla 2023-2024 eğitim öğretim yılının başından bu yana kilometrelerce yol kateden Mobil Onarım Ekibi, 23 okuldaki eksiklikleri giderdi, arızaları onardı.

Son durakları ilçe merkezine 45 kilometre uzaklıktaki Olurdere köyü olan ekip, burada sıra, masa, priz, mobilya, elektrik tesisatı, pencere ve kapıların bakım onarımını yaptı.

Okulda incelemelerde bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yalçın Tunçel, okul idaresinin talebi üzerine gönüllü ekibin köye geldiğini ifade etti.

Meslek lisesindeki öğretmen ve öğrencilerin okulun eksiklerini yerinde tespit ederek çözüm ürettiğini belirten Tunçel, şunları kaydetti:

"Gönüllü olarak kurulan ekip ile bize gelen taleplerin planlamasını yapıyoruz. Ekibimiz, eğitim öğretimin aksamasına izin vermeden, okulun tüm eksikliklerini gideriyor. Bu eğitim öğretim yılında 23 okulun onarımını gerçekleştirdik. Yıl sonuna kadar 55 okulun bakım onarımının yapılması planlanıyor. Öğretmen ve öğrenciler, gönüllü şekilde kilometrelerce yol giderek bu çalışmayı yapıyor. Eğitimin her safhası gönül işi. Çalışmalardan dolayı ekibimize teşekkür ediyorum."

Editör: Birkan Erel