TEVİTÖL 2015 – 2016 Sınav ve Kayıt Süreci Başladı

0
685

TEVİTÖL 2015 – 2016 Sınav ve Kayıt Süreci Başladı

TEVİTÖL 2015-2016 BURSLULUK VE YATILILIK BAŞVURU, SINAV VE KAYIT SÜRECİ

TEVİTÖL 2015-2016 öğretim yılı başvuru süreci başlamış bulunmaktadır. Başvurularınızı iki farklı yolla gerçekleştirebilirsiniz (Başvuru ve Sınav Takvimi sayfanın sonunda yer almaktadır) :

 1.  Sayfamızda bulunan başvuru formu ve mali durum bilgi formu  dosyalarının çıktısını alıp doldurduktan sonra, aday öğrencimizin

  • son 6 ay içerisinde çekilmiş vesikalık fotoğrafı,
  • nüfus cüzdanı fotokopisi,
  • 6 ve 7.sınıf not dökümü

belgeleri ile birlikte en geç 20 Nisan 2015 Pazartesi günü postaya vermek şartıyla posta veya kargo ile okul adresimize ulaştırmanız gerekmektedir.

2. www.tevitol.k12.tr/basvuru2015 sayfasından ya da buradan  online kayıt formunu açtıktan sonra,  tüm bilgileri eksiksiz doldurmanız ve aşağıda belirtilen belgelerin dijital hallerini formda belirtilen alanlara yüklemeniz gerekmektedir

  •  son 6 ay içerisinde çekilmiş vesikalık fotoğraf
  • nüfus cüzdanı fotokopisi,
  • 6 ve 7.sınıf not dökümü
  • başvuru formu – çıktısını alınız, gerekli alanları doldurunuz ve tarama yaparak online başvuru formuna yükleyiniz
  • mali durum bilgi formu – çıktısını alınız, gerekli alanları doldurunuz ve tarama yaparak online başvuru formuna yükleyiniz

Her iki başvuru seçeneği sonunda, evraklarınızın bize eksiksiz teslim edildiğine dair bilgi gelecektir.

ÖNEMLİ: Online kayıt işlemini aday öğrenci adına yapmalısınız.

Aile bireylerinin (anne, baba, çocuklar) kişi başına yıllık geliri 11,000 TL ya da altında olanlar tam burslu, diğer adaylar ise  kısmi burslu statüde ve kontenjanda değerlendirilecektir. Değerlendirme Türk Eğitim Vakfı yetkilileri tarafından yapılacak ve adaylara bildirilecektir.

TEVİTÖL ÖĞRENCİ ÖN KAYIT-ÖN KABUL (BAŞVURU) ŞARTLARI

1.  İlköğretim okullarının 8. sınıflarında öğrenim görmekte olup, 6. ve 7. sınıf Türkçe, Matematik ve Fen Bilgisi derslerinin her  birinin yıl sonu notunun en  az 80 (seksen) olması,

2.  Başvuru formunun ve mali durum formunun eksiksiz doldurularak, formlarda belirtilen gerekli evraklarla birlikte, 20 Nisan 2015 Pazartesi  tarihinde elden ya da posta yoluyla okula gönderilmiş ya da getirilmiş olması ya da online başvuru işleminin aynı gün tamamlanmış olması gerekmektedir.

SINAV SÜRECİ

1.  Öğrenci seçimi 3 aşamalıdır: Bu aşamalar sırasıyla, ” Sınav (bilgi ve yatkınlık)”, “Bireysel Değerlendirme”, “Gözlem Kampı” dır.

2.  3 Mayıs 2015 Pazar tarihinde 19 sınav merkezinde gerçekleşecek TEVİTÖL ilk giriş sınavında  başarılı olan öğrenciler, okula davet edilerek, ikinci aşama olan bireysel değerlendirmeye tabi tutulacaktır. Bireysel değerlendirmede başarı sıralamasında önde gelen, 120 öğrenci tam ve/veya kısmi burslu  aday olarak gözlem kampına davet edilecektir. Kampa davet edilecek aday öğrenci sayısı TEV tarafından arttırılabilir. Başvurular arasında bu başarının yakalanamaması durumunda  ise, davet sayısı  daha az olabilecektir.

3.  Gözlem  Kampı 23-28 Haziran 2015 tarihleri arasında TEVİTÖL’ de gerçekleşecektir.

4.  Gözlem kampında öğrenciler farklı disiplin ve yetenek alanlarında proje ve testlerle değerlendirileceklerdir. Bu alanların yanı sıra, adayların yatılı  öğrenime  uyumları, takım çalışmasına yatkınlıkları ve motivasyon düzeyi de dikkate alınacaktır.

5.  Gözlem kampı sonunda yapılacak değerlendirmelerle, ailenin ekonomik durumuna bağlı olarak tam ya da kısmi burslu 60 öğrenci öğrenime kabul edileceklerdir.

6. Sınav ve kayıt sürecinde aday dağılımlarının %50 kız, %50 erkek olması esastır. Yeterli kontenjanın oluşmaması durumunda kontenjan kız ya da erkek öğrencilerle tamamlanabilir.

7.TEVİTÖL sınav sürecine katılan tüm bireyler yukarıdaki bilgileri kabul etmiş ve onaylamış olarak başvurularını gerçekleştirebilir.

SINAV TARİHİ VE SAATİ

Sınav, 3 MAYIS 2015 PAZAR günü saat 10.00’da 19 sınav merkezinde yapılacaktır. (TEVİTÖL adayın gireceği sınav merkezini değiştirebilir.)

ÖNEMLİ : Sınav Giriş Kartlarınız başvuru formunda belirttiğiniz mail adreslerinize gönderilecektir. Giriş kartlarınızın çıktısını alarak(renkli ya da siyah-beyaz) sınav merkezlerinde hazır bulunmanız gerekmektedir.

OKULA KAYIT ŞARTLARI

1.  Asil ve yedek listeler www.tevitol.k12.tr ’de kayıt tarihleri ile birlikte ilan edilecektir. Belirtilen tarihte asil listeden kayıt olmaması durumunda ilan edilen yedek listeden sırayla adaylar okula davet edileceklerdir.

2.  Ailenin ekonomik durumu TEV tarafından araştırılacak ve bu araştırma sonucunda belirlenen ölçütlere uyulmaması ve yanlış beyan yapılmış olması durumunda adayın  kaydı yapılmayacaktır.

3.  Bursun müteakip yıllarda devamı öğrencinin ders başarısına, disiplin cezası almamasına ve okula uyumuna bağlı olup, öğrenciler ve veliler  yeterli başarı ve uyumu  gösteremeyen öğrencilerin bursunun kesilebileceği  hususunda kayıt esnasında bilgilendirileceklerdir.

Okulumuza ve sınav sürecine ilişkin sorularınız varsa, basvuru@tevitol.k12.tr adresine e-mail göndererek ya da  0262 679 36 36 ve 0 532 755 ITOL(4865) numaralı telefonları arayarak ilgili arkadaşlarımızdan öğrenebilirsiniz. Ayrıca sıkça sorulan sorularda da sürece ilişkin bilgi notları bulunmaktadır.

BAŞVURU VE SINAV TAKVİMİ

Kayıtların başlaması: 22 Aralık 2014 Pazartesi

Tanıtım Toplantısı: 19 Nisan 2015 Pazar – Tanıtım Toplantısına katılmak için buradan formu doldurabilirsiniz.

Kayıtların sona ermesi: 20 Nisan 2015 Pazartesi

Sınav Giriş Kartlarının Mail Adreslerine Gönderilmeye Başlanması : 21 Nisan 2015 Salı

İlk Sınav: 3 Mayıs 2015 Pazar

Bireysel Değerlendirme Dönemi: 9 Mayıs – 15 Haziran 2015

Gözlem Kampı: 23-28 Haziran 2015

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.