Özel Okul Teşvik Başvuruları Ağustos Ayının İlk Haftası Başlıyor

0
449

Özel Okul Teşvik Başvuruları Ağustos Ayının İlk Haftası Başlıyor

2015-2016 eğitim öğretim yılı için Eğitim ve Öğretim desteğine müracaatlar 2015 Ağustos ayının ilk haftasında yayımlanacak olan e-Kılavuza göre yapılacaktır. 2015-2016 eğitim öğretim yılında Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavları sonucunda özel okullara kayıt yaptırmak isteyen öğrenci velileri de eğitim öğretim desteğine müracaat edebileceklerdir.

ÖZEL OKULA KAYITLI ÖĞRENCİLER DE TEŞVİK İÇİN BAŞVURABİLECEK

İlk kez geçen yıl verilen eğitim öğretim desteğine bu yıl müracaatlar Ağustos’ta yapılacaktır. E-Kılavuza göre özel okula kayıtlı olan öğrenciler de teşvik için başvuru yapabileceklerdir.

Geçtiğimiz yıl, okul öncesi özel kurumlarda öğrenim görecek öğrencilere 2 bin 500, özel ilkokullarda öğrenim görecek öğrencilere 3 bin, özel ortaokul ve liselerde öğrenim görecek öğrencilere ise yıllık 3 bin 500 lira eğitim öğretim desteği verildi. 2015-2016 eğitim öğretim yılı eğitim ve öğretim desteği için henüz bir rakam belirtilmemiştir.

EĞİTİM VE ÖĞRETİM DESTEĞİ İLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği ve 7 Ağustos 2014 tarih ve 29081 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu kapsamındaki Özel Okullarda Öğrenim Görecek Öğrenciler için Eğitim ve Öğretim Desteği verilmesine ilişkin tebliğ çerçevesinde yayımlanan e-Kılavuzda resmi okulların ve azınlık okullarının eğitim ve öğretim desteğine müracaat edebilecekleri bildirilmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.