MİLLİ EĞİTİM BAKANI BU ROTASYON SEVDASINDAN VAZGEÇSİN!

0
423

MİLLİ EĞİTİM BAKANI BU ROTASYON SEVDASINDAN VAZGEÇSİN!

CHP Balıkesir Milletvekili Namık HAVUTÇA, Milli Eğitimin öğretmenlere uyguladığı rotasyon uygulamasını eleştirdi.

Havutça, Milli Eğitim Bakanının eğitim sistemini alt üst eden uygulamalarından birini daha hayata geçirmesinin, hem öğretmenleri hem öğrencileri mağdur edeceğini belirtti.

Havutça yaptığı açıklamada; ‘’ Dershaneleri bir hırs uğruna kapatmaya çalışan AKP iktidarının, okul müdürlerini görevden alması ve son olarak öğretmenleri rotasyona tabi tutması, eğitim sistemini içinden çıkılmaz bir noktaya taşımıştır’’ dedi.

Milli Eğitim Bakanlığının, Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’ndeki rotasyon kararında, ’’canla başla öğretmenlik görevini yürütmeye çalışan eğitimcilerimizi yerleşik düzenlerinden etmenin altında başka nedenlerin yattığını’’ vurgulayan Havutça; ’’Öğretmenlerimizi mağdur ederek, çocuklarımızın geleceğiyle oynanmaktadır. Rotasyona uğrayan öğretmenler gittikleri okullarda öğrencilerini tanımak için, öğrencilerde yeni öğretmenlerini tanımak için güçlükler çekecektir. Bu oryantasyon süreci hem öğretmenler için hem de öğrenciler için kayıplara sebep olacaktır. Milli Eğitim Bakanının bu rotasyon sevdasından vazgeçmesi, ülkemizin geleceğini şekillendiren öğretmenlerimizin de hakkettiği değeri görmesi noktasında mevcut hükümeti de bir kez daha uyarıyorum’’ dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.