Memur-Sen’den Bir Golde 4-C’lilere!

0
475

Memur-Sen’den Bir Golde 4-C’lilere!

Sosyal medya hesabından, Maliye Bakanlığı’nın ek ödeme davasını kazanan 4-C’lilere yönelik görüşünün yer aldığı bir yazıyı yayınlayan Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Maliye’nin bu görüşü çerçevesinde, 4-C’lilerin ek ödeme davalarını kazansalar bile, toplu sözleşmede karara bağlanan 159 TL’yi almaya mahkum edildiklerini belirtti.

Memur ve emekliye oynanan yüzde 1,8’lik enflasyon oyunundan sonra 4-C’lilerin de malum sendikadan bir gol daha yediğini ifade eden Genel Başkan İsmail Koncuk, elde edilen bir hakkın daha gittiğini söyledi.

Genel Başkanımız İsmail Koncuk değerlendirmesinde;

Maliye Bakanlığından ek ödeme davasını kazanan 4-C’lilere kötü haber.

Bu görüşe göre 4-C’liler ek ödeme davasını kazansa da toplu sözleşmede karara bağlanan 159 TL alacaklar.

Memur ve emekliye atılan yüzde 1.8’lik enflasyon oyunundan sonra, 4-C’liler de malum sendikadan bir gol yemiş oldu.

4-C’liler artık dava da açsa Toplu Sözleşme hukuken bağlayıcı olduğu için açılan davaları kazanmak mümkün olmayacaktır. Bir hak daha gitti.

Türkiye Kamu-Sen olarak yarın ek ödeme davasını kazananların hak ettiği ek ödemelerin ödenmesine devam edilmesini isteyeceğiz. Kabul görürse.

Anlaşılan Türkiye Kamu-Sen’in işi beceriksizce yapılan toplu sözleşmenin defolarını düzeltmeye çalışmak olacak. İşi ehline vermek önemlidir.

4-C’liler için tek çözüm artık kadrodur. Bir an önce kadro sözü yerine getirilmeli ve problemler sona ermelidir. Başka yol kalmamıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.