‘Güçlü Memur Büyük Türkiye’ çalıştayı yapıldı

‘Güçlü Memur Büyük Türkiye’ çalıştayı yapıldı

190
0
PAYLAŞ

‘Güçlü Memur Büyük Türkiye’ çalıştayı yapıldı

Memur-Sen “Güçlü Memur Büyük Türkiye” çalıştayı, Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen Yönetim Kurulu üyeleri, bağlı sendikaların genel başkanları, bürokratlar, uzmanlar ve akademisyenlerin katılımıyla Ankara Bera Otel’de yapıldı.

Çalıştaya katılan uzmanlar, bürokratlar ve akademisyenler, “Yeni Türkiye ile Kamu Personel Sistemi İlişkisi, 657 sayılı Kanun’da Değişikliğe İhtiyaç Var mı? Varsa Neler Değiştirilmeli?, Kamu Hizmetinin Sunumunda Motivasyon ve Kamu Görevlilerinin Verimliliğini Artırmada Kamu Personel Sistemi Nasıl Geliştirilir” konularında fikirlerini dile getirdi.

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan Genel Başkan Ali Yalçın, “Son günlerde sıklıkla gündeme getirilen 657 sayılı Kanun’da değişiklik yapılması ve memurun iş güvencesi konularının tartışılması üzerine, iş güvencesine dokunulmadan, güçlü kamu personel sisteminin güçlü memur ile sağlanması gerektiği fikrinden hareketle konuyla ilgili gerek bürokrasi, gerek akademik camianın katılımıyla Memur-Sen Konfederasyonumuz tarafından düzenlenen çalıştayın çalışma hayatına hayırlar getirmesini diliyorum. Bir kez daha altını çizerek ifade ediyorum ki, iş güvencesi bizim kırmızı çizgimizdir. Kırmızı çizgilerimizin aşılmasına izin vermeyiz” dedi.

Üç oturumun gerçekleştiği çalıştayın sonuç bildirgesinin Memur-Sen tarafından hafta içi kamuoyuna açıklanacağı duyuruldu.

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.