Görevden Alınan Öğretmenlerin Sendikal Dağılımı

0
684

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, yaptığı açıklamada bazı provakatif haberlere dikkat çekerek uyarıda bulundu. Genel Başkan masum insanların suçsuz olduklarının ortaya çıkması için Konfederasyon olarak hukuki desteği vereceklerini belirterek şunları söyledi:

“Bir takım provakatif haberlere cevap olması bakımından aşağıdaki bilgileri paylaşmak gerekli olmuştur.
Milli Eğitim Bakanlığında açığa alınan eğitim çalışanlarının sendikal dağılımı aşağıdaki gibidir.
*Memur Sen-Eğitim Bir Sen: 3318
*Türkiye Kamu Sen-Türk Eğitim Sen: 1371
*KESK-Eğitim Sen: 88
*Aktif Eğitim Sen: üyelerin tamamı (Aldığımız bilgi bu şekildedir, rakam olarak bilmiyoruz.)

Eğitim hizmet kolu dışındaki sendikaların net bilgileri ulaşmamıştır.Ulaştığı takdirde, şeffaflık gereği duyurulacaktır.Yukarıda açıkladığım rakamlar dikkate alındığında, yapılan operasyonun bir sendikal operasyon olmadığı açıktır ve sebepleri herkesçe bilinmektedir.

Türk Eğitim Sen üyeleri ile ilgili yaptığımız çalışmada, bir çoğunun bir bankada hesap açmak, söz konusu banka yoluyla para yollamak, bir gazete aboneliği, facebook paylaşımları gibi genellikle suç tanımına girmeyecek isnatlarla açığa alındığı anlaşılmaktadır.
Telaşa düşmeye gerek yoktur, yetkililerle yaptığım görüşmeye göre, en fazla 3 ay içinde herşey ortaya çıkacak, suç tanımına girmeyen isnatlarla açığa alınanlar göreve iade edilecek ve mali hakları da ödenecektir.

Türkiye Kamu Sen, bu süreçte üyelerine hukuki destek verecektir.Hangi sendika üyesi olursa olsun, masum insanların masumiyetinin ortaya çıkması ve adil bir soruşturma süreci yaşanması için Türkiye Kamu Sen sendikal sorumluluklarını yerine getirmekten asla imtina etmeyecektir.Ülkenin birliğine, beraberliğine kast etmiş kişi ve gruplar varsa onlar da ortaya çıkarılmalıdır.

Kamuoyuna duyurulur.”

İsmail KONCUK
Genel Başkan

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.