“En Gevşek Öğretmen Nesli” İfadesi Asıl Gevşeklik Değilse Nedir ?

0
1851

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, “Cumhuriyet tarihinin en gevşek öğretmen nesli” ifadesini kullanarak, öğretmenlere hakaret eden sözde köşe yazarına tepki gösterdi.

Gazeteciliği yalakalıktan öteye gitmemiş sözde yazarların öğretmen hakkında ahkâm kestiğini söyleyen Koncuk, “Sana yazıklar olsun, öğretmeni aşağılamak seni adam yapmaz. Olsa olsa seni gazeteciliğin yüz karası yapar. Senin gibi kafalara yuh olsun!” dedi.

Genel Başkan açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Memuru, öğretmeni, doktoru suçlamak moda oldu. Gazeteciliği yalakalıktan öteye gitmemiş sözde yazarlar öğretmen hakkında ahkâm kesiyor.

Bu türlerden çok var, cevap vermek mi, vermemek mi evladır, diye düşündüm ama öğretmenler ısrarla cevap vermemi istediler diye cevaplıyorum.

Her meslek grubu içinde işini yapmayan insanlar bulunur, ancak “Cumhuriyet tarihinin en gevşek öğretmen nesli.” tespiti, marazlı bir anlayış.

Bu sözde yazara şunu söyleyeyim. “Sen gerçek bir gazeteci olsaydın, orta vadeli planda öğretmenden önce vatandaşa atılan kazıkları görürdün.”

Öğretmen akademisi elbette kurulsun, itirazımız yok ancak bunu söylemek için 1 milyon öğretmene hakaret etmek IQ seviyeni de gösteriyor.

Bir gazeteci öğretmen yetiştirme sistemini yerden yere vurabilir ancak “en gevşek öğretmen nesli” ifadesi asıl gevşeklik değilse, nedir?

Sana yazıklar olsun, öğretmeni aşağılamak seni adam yapmaz. Olsa olsa seni gazeteciliğin yüz karası yapar. Senin gibi kafalara yuh olsun!”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.