Danışman Olmak İsteyen Öğretmenler Son Gün 8 Ocak

0
569

Danışman Olmak İsteyen Öğretmenler Son Gün 8 Ocak

Stajyer öğretmenlere danışmanlık yapacak öğretmenlerin kriterleri

Şubat ayında ilk ataması yapılacak öğretmenlerin adaylık süreçlerinin ilk dönemleri için stajyer öğretmenlere danışmanlık yapacak öğretmenlerde aranacak kriterler bakanlığın 30.12.2015 tarihli danışman öğretmenlerle ilgili yazısında açıklandı.Kriterler;

Adaylık dâhil en az 10 yıl hizmet sürecine sahip öğretmenler arasından ulusal veya uluslararası projelerde koordinatör, danışman veya katılımcı öğretmen olarak görev almış olmak,sosyal ve kültürel faalıyetlere (tiyatro gösterisi. şiir dinletisi,okul gazetesi,okul dergisi,okul gezileri,spor müsabakaları vb etkinlikler/ katılım sağlayan, iletişim becerisi ve temsil yeteneği güçlü ve mesleğinde temayüz etmiş olan öğretmenler danışman öğretmen olarak başvurabilecekler.

Bu danışman öğretmenler ödüllendirilecek ve uzman öğretmen olacaklar.Yanında 5 öğretmene staj yaptıran bir usta öğretmen uzman öğretmenliğe; 10 öğretmene staj yaptırana ise başöğretmenliğe terfi etmiş ettirilecek.

Bu Görevi Almak İsteyen Öğretmen arkadaşlarımız yaptıkları çalışmaları, katıldıkları faaliyetleri de belirterek “Görevi Talep Ettiklerine Dair Dilekçeyle” Okul Müdürlüklerine Başvurmalı. 8 Ocak 2016 tarihi son başvuru olacaktır.

Danışman öğretmenlerde bu süreçlerle ilgili, bu yapılan işlerle ilgili raporlarını hazırlayacaklar. Milli Eğitim Bakanlığı, bunları daha sonra hem stajyer öğretmenimin, hem danışmanlık yapan öğretmenlerin performans değerlendirmelerinde de, daha sonraki planlamalarda değerlendirilecek.

Okula verilecek Dilekçeyi indirmek için tıklayınız

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.