28 Şubatçıların Mal Varlıklarına El Konulsun

0
474

28 Şubatçıların Mal Varlıklarına El Konulsun

Memur-Sen “1 Milyon Üye” hedefiyle başlattığı 81 İlde yapılan teşkilat buluşmaları devam ediyor. Bu kapsam’da İzmir İl Buluşması’nda teşkilata hitap eden Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 28 Şubat darbe sürecine ilişkin olarak, “Darbe hazine’ye yaklaşık 400 milyar liraya mal oldu. Bunun hesabı sorulsun, cuntacıların mal varlıklarına el konulsun, o para öksüzlere ve yetimlere aktarılsın” dedi.

1 MİLYON 111 BİN YOLCULUĞUMUZ SÜRÜYOR

Teşkilat buluşmasında konuşan Ali Yalçın, 1 milyon üye hedefiyle yollarına devam ettiklerini söyleyerek, şu şekilde konuştu: “Herkes için kazanan teşkilatın, bir sendikal duruşun, herkesi kazanabileceğinden hareketle ‘Öncü medeniyet, güçlü sendika, büyük Türkiye ve 1 milyon üye’ diyerek yola revan olduk. Kol kola girmeye, 1 milyon sayısına en kısa zamanda ulaşmaya var mısınız? Sendikacı olmak topyekun ayağa kalkmaktır. Bir ay içerisinde 7 ekiple 81 ilde, teşkilatımızla ve üyemizle buluşmak, sendikamıza yeni halkalar eklemek, yeni birleri yan yana dizebilmek, 111’i, 1 milyon 111 bin yapabilme yolculuğumuzu teşkilatımızla paylaşmak için yola çıktık ve Bismillah dedik.” 

TERÖRÜ EN NET ŞEKİLDE LANETLEDİK

Türkiye’nin bölgede güçsüz kalmasını isteyen mihrakların, son günlerde taşeron örgüt PKK’yı kullanarak yeniden ortaya çıktığını belirten Yalçın, “İçerden ve dışarıdan lojistik destek alan başta PKK olmak üzere terör örgütleri ülkemizin istikrarını bozmak için yoğun saldırılarda bulunuyorlar.

Büyük Memur-Sen Ailesi olarak, bu süreçte genel merkezimiz ve il başkanlarımız teröre lanet bildirileri yayınladı ve eylemler ortaya koydu. Özellikle Diyarbakır’da Memur-Sen öncülüğünde yapılan ve 600 STK’nın katıldığı teröre lanet, kardeşliğe davet mitingi çok anlamlıydı. Teröre ve onların yanaşmaların en net yanıtı biz verdik” ifadelerini kullandı.

28 ŞUBAT DARBESİ HAZİNEYE 400 MİLYAR DOLARA MAL OLDU

Ankara’da Memur-Sen’in de müdahil olduğu 28 Şubat davasına ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Yalçın, 28 Şubat dönemiyle ilgili eski başbakanlar Mesut Yılmaz ve Tansu Çiller’in de dönemin davasının görüldüğü mahkemeye ifadeye çağrıldığını hatırlatan Yalçın, “Yaptığınız yanlışlar sizi kabirde sıkacak. O yüzden gidin ifade verin. Milyarlarca dolar toplayanların aldığı paraları kursaklarından çıkarıp, yetime, fakire, sabit gelirliye verilmesinin yolunu açmaları için onlara çağrıda bulunuyorum. o devrin size yaptırdıklarını ifade edin” şeklinde konuştu.

Yalçın, “28 Şubat’da Anadolu sermayesine darbe indirildi, baronlar hazineyi yönetir hale geldi, bazıları bir gecede zengin oldu fatura vatandaşa kesildi. Darbe hazine’ye yaklaşık 400 milyar liraya mal oldu. Bunun hesabı sorulsun, cuntacıların mal varlıklarına el konulsun, o para öksüzlere ve yetimlere aktarılsın” dedi.

TOPLU SÖZLEŞME’DEN HERKES MUTLU OLDU
Toplantıda konuşan Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Soner Can Tufanoğlu ise, 3. Dönem Toplu Sözleşme süreci hakkında bilgilendirme yaptı. Kamu görevlilerinin evet demeyeceği ve mutlu olmayacağı hiçbir Toplu Sözleşme’ye imza atılmayacağının kararlı bir şekilde kamuoyuna deklare edilmesi ile sürece başladıklarını belirten Tufanoğlu, “Bilimsel ve istişare ile hazırladığımız reel teklifler ile kararlı duruşumuz sonucu, 3. Dönem Toplu Sözleşmelerinde kamu görevlileri bütçeden ve milli gelirden enflasyonun çok çok üzerinde bir pay alarak enflasyonu nakavt etti, tuşa getirdi” dedi.

AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Tansu Kaya, 1 Kasım seçimlerinin önemine işaret ederek, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Seçimlerin hemen sonrasında terör saldırılarının başlamasına dikkati çeken Kaya, AK Parti’nin milletin desteğiyle yeniden tek başına iktidar hedefini yakalayarak, Türkiye’yi Suriye’deki gibi bir iç karışıklığa götürmek isteyenlere en güzel cevabı vereceğini ifade etti.

Programa Memur-Sen İzmir Yönetim Kurulu Üyeleri, Memur-Sen’e bağlı sendikaların il ve ilçe başkanları, Memur-Sen üyeleri, milletvekilleri-milletvekili adayları ve çok sayıda bürokrat katıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.