10 Şubat Öğretmen Atama Sonuçları

0
645

10 Şubat Öğretmen Atama Sonuçları

Öğretmen atama sonuçları açıklanıyor. MEB, 30 bin öğretmen atamasının bugün 10 Şubat tarihinde yapılacağı duyurulmuştu. Törene, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da iştirak edecek.Öğretmen atama sonuçları 2016 Şubat ataması için 30 bin öğretmen atanacak. Adaylar atama sonuçları için gözleri MEB’e çevirdi. Törenin MEB Şura Salonu’nda saat 11.00’de gerçekleştirileceği bildirildi.

Adaylar durumlarına uygun atama çeşidini seçerek http://mebbis.meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr adreslerindeki “Elektronik Başvuru Formunu” kullanarak yapıldı. İlk atama ve milli sporcuların atanması kapsamında aday öğretmen olarak atanacakların başvuruları iki aşamalı olarak alındı.

Adaylar, 2-8 Şubat’ta ilk başvuru kapsamında eğitim kurumu tercihi yapacak, ikinci aşamada ise 15-18 Şubat’ta yetiştirilmek üzere görev yapacakları illeri tercih edecek. Aday öğretmenliğe veya öğretmenliğe atama başvurusunda bulunacaklar, en fazla 40 eğitim kurumunu tercih edebilecek. Adaylar tercih dışı seçenek olarak; “tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istemiyorum” veya “tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum” seçeneklerinden birini işaretlediler.

Öğretmen Atama Sonuçları Sayfası İçin Tıklayınız

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.